Анастасія Волкова

Компанія: Regrow

Опис ментора

Українка Анастасія Волкова, яка заснувала компанію Flurosat (нова назва - Rerrow), увійшла до списку 100 найбільш впливових і надихаючих жінок року за версією BBC.

Анастасія Волкова навчалась у Національному авіаційному університеті в Києві та у Варшавському технологічному університеті, а у 2015 році переїхала до Австралії, щоб займатися наукою. Перед тим, як переїхати до Австралії, я працювала в Україні з декількома стартапами. Це мені було дуже цікаво. Я приєднувалася до команд і навчала себе працювати як business development, розробка бізнесу. В різних позиціях пробувала себе. Коли я почала докторантуру, я зрозуміла, що цього бізнес-аспекту та професіонального зросту мені не вистачало.

На інтернатуру я змогла поїхати у Францію, десь після того, як була в Австралії рік. Поїхала на інтернатуру на 3 місяці. Коли я повернулася до Австралії, то мені дуже пощастило з тим, що проводився курс для студентів вищих ступенів спробувати себе в підприємництві. Треба було взяти якусь ідею та створити бізнес-план. Однією з ідей, з якою я повернулася був Flurosat – ідея дистанційного зондування землі зняття супутникових зображень та перетворення їх на корисну інформацію. Це та ідея, яка є підґрунтям моєї докторської у Сіднейському університеті.. Flurosat з’явився у 2016 році.

Я провела перший рік-півтора докторантури дивлячись на супутникові зображення та аналізуючи зображення з дронів. Тому коли дивишся довго на такі зображення, помічаєш, що на них є і ліс, і поля сільськогосподарські і починаєш розуміти: якщо ти будуєш систему, яка дивиться на карту та розуміє все, що на цій карті є, то цю систему можна використовувати не тільки для того, щоб зрозуміти, де дороги, де певні межі міст, а і те, що змінюється в аграрних полях. Цю саму інформацію можна використовувати, щоб допомагати аграріям і такого у них не було. Я сиджу і думаю, якщо мені важко діставати ці дані, то аграріям тим паче.

Потім я дуже активно почала працювати над цією ідеєю працювати з колегою з університету, ми цю ідею провели через акселератор і там за три місяці працюєш і доводиш, що ця ідея матиме попит на ринку. До серпня наступного року у нас був побудований базовий продукт. До кінця року ми були на другому місці на TechCrunch в Австралії і ми знайшли інвесторів.

Зараз Regrow надає технологічні послуги понад тисячі аграрних компаній у 15 країнах. Стартап працює частково в Україні.

У 2020 році журнал Массачусетського інституту технологій MIT Technology Review включив анастасію до списку новаторів, молодших 35 років.

Сподіваюся, що молодим дівчатам в Україні моя історія буде прикладом - я була 10 років тому такою самою дівчинкою, яка хотіла чогось досягти і мені не вистачало впевненості. Я сподіваюся, що включення мене в цей список додасть впевненості дівчатам і щоб вони з більш відкритими очима дивилися на світ, були більш амбітними. Про включення в список я дізналася з емейлу. Там було написано "вітаємо". А потім були публікації на ВВС.

Анастасія Волкова

Платформу створено Центром “Розвиток КСВ” за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення і Міністерства молоді та спорту України в межах ініціативи “Пакт заради молоді – 2025”.

© 2022 Mentorplace. Всі права захищені.

Mentorplace: платформа менторських можливостей
Logo
Reset Password