Олена Паренюк

Компанія: Інститут проблем безпеки АЕС НАН України

Опис ментора

Олена Паренюк — одна з тих вчених, хто представляє українську науку на міжнародному рівні. Вона досліджує вплив радіації на бактерії та їх скупчення, або мікробіоми. Бактерії — вкрай живучі організми, проте під впливом радіоактивного випромінювання вони змінюють свої функції і поводяться по-іншому. Цими дослідженнями Паренюк займається в Україні і в Японії — як у Чорнобильській зоні, так і в Фукусімі, де вона провела два роки на запрошення японських колег, які переймали досвід українських вчених. Зараз Олена Паренюк працює в Україні, займаючись проектом за участю японського Агентства атомної енергетики та українського Інституту проблем безпеки АЕС. Вона зʼясовує, які бактерії живуть в саркофазі зруйнованого четвертого енергоблоку ЧАЕС.

Також вчена активно популяризує науку, цього року вона, зокрема, брала участь в організації виставки "Чорнобиль. Подорож", приуроченій до 35-річчя катастрофи, а також пише книгу про радіобіологію, яка планується до видання у 2022 році.

 

Чому вас надихає наука?

Наука – це спосіб життя, завдяки якому ти ніколи не втомлюєшся навчатися, знаходиш цікавезних людей навколо і просто не зможеш провалитися в сумну рутину. А радіобілолгія – моя наука – ще й береже людей від радіації, випромінювання, яке не можна побачити, і вчить нас домовлятись один з одним.

Олена Паренюк

Платформу створено Центром “Розвиток КСВ” за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення і Міністерства молоді та спорту України в межах ініціативи “Пакт заради молоді – 2025”.

© 2022 Mentorplace. Всі права захищені.

Mentorplace: платформа менторських можливостей
Logo
Reset Password