Не давати “рибу”, а майструвати “вудочки”: історії менторів і менті пілотної програми Mentorplace 1.0

Не давати “рибу”, а майструвати “вудочки”: історії менторів і менті пілотної програми Mentorplace 1.0

Читайте про те, як менторство розкриває потенціал і впливає на професійне зростання менті, спонукає рефлексувати у довгостроковій перспективі та робить менторів більш відкритими до світу. 

Влітку 2021 року Центр “Розвиток КСВ” спільно з Фондом ООН у галузі народонаселення та Міністерством молоді та спорту України запустили пілотну програму Mentorplace в рамках Пакту заради молоді – 2025.

Проєкт об’єднав успішних фахівців і фахівчинь у комунікаціях, продажах, маркетингу, HR, проєктному менеджменті, бухгалтерії, івент менеджменті, психології та HoReCa (англ. hotel, restaurant, catering — готель, ресторан, кейтеринг) з молодими людьми, які прагнули надихнутися історіями успіху, отримати поради та мотивацію.

Усі учасники мали змогу поспілкувалися з менторами про пошук роботи та побудову кар’єри у певній сфері, отримати підказки стосовно книг, курсів, програм стажувань і  навіть презентувати власні проєкти та розібрати їх детально з ментором.

Ми поспілкувалися з менторами та менті пілотної програми про те, які запити вони мали, як менторство повпливало на професійне зростання та розкрило потенціал, які найбільші виклики стояли перед учасниками та чому важливий цей формат корпоративного волонтерства.

Менті Мар’ян Вовк – менторка Тетяна Ладуба

Мар’ян Вовк, маркетинговий менеджер APP development company Delight.io, випускник міжнародної молодіжної організації AIESEC

“Я не отримав прямі підказки, я отримав ідеї, які можна імплементувати у свої проєкти”.

Я працюю в компанії, додатками якої користується кожен третій українець/ка. До цього займався громадською діяльністю в міжнародній молодіжній організації AIESEC, пройшов шлях від учасника до керівника відділу діджитал маркетингу.

Формат менторства для мене був знайомий, адже протягом 4 років у молодіжній організації в мене було декілька менторів, однак всі вони були з організації. Мені хотілося поспілкуватися з експертом чи експерткою ззовні.

Коли побачив оголошення про набір на програму менторства на Mentorplace.in.ua, я цікавився маркетингом, а Тетяна мала чудову експертизу. Я розумів, що в рамках угоди про нерозголошення не отримаю конкретної інформації про кейси, але зможу пропрацювати свій запит, щоб зрозуміти куди рухатися. На той час я близько 2 років займався діджитал маркетингом, але не знав чи хочу продовжувати. Тому важливо було почути від досвідченої експертки про її шлях та мотивацію.

Тетяна ніколи не казала, що я маю зробити. Вона ставила запитання, які наштовхували на самостійний пошук рішень. Також ми спілкувалися про те, як я бачив свою ідеальну кар’єру, складали список подальших кроків.

Менторство стало цінним досвідом і в роботі, адже маркетинг скрізь працює однаково, а я базово краще зрозумів набір інструментів та їх роботу. Я не отримав прямі підказки, я отримав ідеї, які можна імплементувати у свої проєкти.

Тетяна Ладуба, керівниця відділу з розвитку бренда роботодавця, Ciklum:

“Мені було важливо не давати “рибу” менті, а спонукати його “змайструвати вудочку”.

Для мене нагода долучитися до програми менторства стала особистим викликом та можливістю підтримати важливий соціальний проєкт. Мені таланило на наставників, які ділилися досвідом, давали зворотний зв’язок, відгукувалися на ініціативи. Тому було приємно стати у пригоді моєму менті.

Найбільший виклик – знайти час для якісної підготовки до зустрічей. Також було важливо утриматися від конкретних рекомендацій, натомість спонукати менті до роздумів, рефлексії, аналітичної роботи. Як людині, яка впродовж дня приймає десятки робочих рішень, мені було важливо не давати “рибу” менті, а спонукати його “змайструвати вудочку”.

Мене вразив свідомий вибір менті кілька років працювати у бізнесі як найманий працівник, а потім створити свою справу, щоб уникнути низки помилок початківців-мрійників. Це наснажує оптимізмом, адже саме такі вмотивовані професіонали будуть зміцнювати економіку країни за 5-10 років.

Менторство – це напружена інтелектуальна робота, принаймні спілкування з моїм менті було дуже цікавим і насиченим. Кожна зустріч була джерелом роздумів та натхнення. Тут ідеться, на мій погляд, про взаємообмін: у мене не було відчуття, що ми граємо в одні ворота.

Це нагода підвищити зацікавленість молодих фахівців, надати їм необхідну підтримку, допомогти зорієнтуватися у різноманітті можливостей, попрацювати над навичками, які принципово важливі для майбутніх успіхів. Для менторів воно може стати і способом самореалізації, і джерелом натхнення та позитиву, і новим цікавим досвідом.

Менторство – це і про лідерство, і про вміння ставити правильні запитання, і про повагу до інших думок, і про співпрацю. Програма Mentorplace 1.0 вимагала щонайменше дві зустрічі з менті, тому за короткий час потрібно було встановити емоційний контакт, вибудувати атмосферу довіри. Для “софт скілів” менторство – це виклик та справжнє випробування. Тому тим, хто постійно працює з командою, має досвід, яким готовий поділитися, та щиро прагне цього, рекомендую спробувати себе у ролі ментора.

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері  розбудови потенціалу молоді, гендерної рівності та репродуктивного здоров’я. Агенція працює у 150 країнах світу, а в Україні з 1997 року. Спільно з партнерами ми створюємо умови, щоб кожна молода людина могла наповну реалізувати свій потенціал, вела здоровий спосіб життя, знала свої репродуктивні права і брала активну участь у житті громади. 

Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: ukraine.unfpa.org. Слідкуйте за діяльністю UNFPA у TwitterInstagram та Facebook.

Міністерство молоді та спорту займається адвокацією питань молоді, забезпечує формування та реалізації політики у молодіжній сфері шляхом розробки нормативно-правових актів, що стосуються вирішення актуальних питань молоді, та удосконалення актів законодавства, для покращення становища молоді. Головне завдання – створювати можливості для самореалізації та розвитку потенціалу молоді в Україні. 

Більше інформації про нас: https://sport.gov.ua/ та https://www.facebook.com/youthdepukraine.

Залиште свій коментар

Залишити коментар

Платформу створено Центром “Розвиток КСВ” за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення і Міністерства молоді та спорту України в межах ініціативи “Пакт заради молоді – 2025”.

© 2022 Mentorplace. Всі права захищені.

Mentorplace: платформа менторських можливостей
Logo
Reset Password